RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rewolucja w urzędach wojewódzkich

Publikacja: Czwartek, 12 stycznia (06:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Urzędy wojewódzkie w całym kraju czeka rewolucja. Do 20 stycznia wojewodowie mają przesłać do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji projekty ich odchudzenia - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostaną zlikwidowane delegatury urzędów wojewódzkich w regionie. Przeciwnie - zostaną wzmocnione. Ich likwidacja oznaczałoby gospodarcze osłabienie dawnych województw - tłumaczy Adam Lipiński, minister w kancelarii premier, i przyznaje, że było wiele protestów w tej sprawie.

Według Arkadiusza Czartoryskiego, sekretarza stanu w MSWiA, delegatury można wykorzystać, powierzając im część obowiązków, które przejęłyby po odchudzeniu urzędów.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: