RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polski statek uratował rozbitka

Publikacja: Poniedziałek, 22 stycznia (15:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Statek „Odra”, należący do Polskiej Żeglugi Morskiej, uratował karaibskiego rozbitka, który dryfował przez siedem dni na małej, niesprawnej łodzi rybackiej, bez jedzenia i wody pitnej.

Jednostka podjęła rozbitka około 130 mil morskich od wysepki Dominika, znajdującej się w archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim. Stan fizyczny, jak i psychiczny rozbitka – jak opisuje kapitan „Odry” – był bardzo dobry.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: