Szteliga został przesłuchany, policja przeszukała też jego mieszkanie i byłą siedzibę SLD w Opolu, w której mieściły się biura poselskie, między innymi Aleksandry Jakubowskiej.
W maju 2005 Jerzy Szteliga wystąpił zarówno z partii, jak i klubu SLD; wcześniej był członkiem sejmowej komisji śledczej badającej aferę Rywina. Łapówkę miał przyjąć w związku z głośną sprawą elektrowni Opole.