Tydzień po tragedii w podziemnym chodniku, w którym zginęło 23 osoby dziennik publikuje dziś wypowiedzi górników z „Halemby”.
Mówią między innymi o fałszowaniu wskazań czujników metanowych, przez umieszczenie je w pobliżu strumienia świeżego powietrza.
Podobne głosy padały na antenie RMF FM już kilka godzin po eksplozji. Teraz górnicy są zdecydowani podzielić się swą wiedzą z prokuraturą.