RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnicy planują strajk

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 8 stycznia (21:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Górnicy ogłosili pogotowie strajkowe, ponieważ wiceminister gospodarki zapowiedział, że nie przyjmie ich postulatów dotyczących strategii dla górnictwa. Dziś jedynie oflagowano kopalniane budynki, ale już planowany jest strajk.

O tym, jak akcja strajkowa ma wyglądać, zdecydujemy w środę, na posiedzeniu wszystkich central związkowych. Przypuszczam, że strajk rozpocznie się w przyszłym tygodniu - mówi szef górniczej „Solidarności” Dominik Kolorz.

Górnicy krytykują projekt programu dla górnictwa, który zakłada m.in. prywatyzowanie kopalń, oraz uzależnianie wzrostu płacy w górnictwie od wydajności.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: