O tym, jak akcja strajkowa ma wyglądać, zdecydujemy w środę, na posiedzeniu wszystkich central związkowych. Przypuszczam, że strajk rozpocznie się w przyszłym tygodniu - mówi szef górniczej „Solidarności” Dominik Kolorz.
Górnicy krytykują projekt programu dla górnictwa, który zakłada m.in. prywatyzowanie kopalń, oraz uzależnianie wzrostu płacy w górnictwie od wydajności.