RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gdańsk chce debaty na temat gazoportu

Publikacja: Sobota, 16 grudnia (14:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

To decyzja polityczna. Chcemy merytorycznej debaty na temat gazoportu – mówią jednym głosem władze samorządowe woj. pomorskiego i prezydent Gdańska. To echa wczorajszej decyzji PGNiG o lokalizacji terminalu gazowego w Świnoujściu, a nie w Gdańsku.

Jest to decyzja polityczna, więc czekamy na Radę Ministrów, która zdecyduje ostatecznie o tej lokalizacji. Bo to jest decyzja o lokalizacji, którą podjął zarząd PGNiG, ale - jak wiemy -jest to spółka kontrolowana w pełni przez polityków, w związku z tym politycy też mogą tę decyzję zmienić - mówi radiu RMF FM prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Gazoport, który ma uniezależnić Polskę od dostaw ze Wschodu, zacznie działać za 5 lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: