RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Anonimy do resortu gospodarki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do resortu gospodarki docierają anonimowe listy z opisami nieprawidłowości i lekceważenia procedur bezpieczeństwa w kopalniach - poinformował wiceminister Paweł Poncyliusz.

Zapewnił, że na razie anonimy nie dotyczą Kompanii Węglowej i kopalni „Halemba”, w której zginęło 23 górników. Minister obiecuje, że wszystkie sygnały zostaną sprawdzone.

Często są to bardzo szczegółowe informacje, które są podawane – z nazwiskami, pokładami, na których się pewne nieprawidłowości działy, konkretnymi firmami - mówi Poncyliusz.

Wczoraj rząd zdecydował o generalnym przeglądzie kopalni, dotyczącym między innymi bezpieczeństwa w górnictwie oraz działania przy kopalniach firm zewnętrznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: