RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zyski banków spadły o prawie 63 procent

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zdaniem analityków, na których powołuje się "Gazeta Prawna", zyski dziewięciu największych banków, notowanych na warszawskim parkiecie, spadły w II kwartale tego roku o 62,7 proc. w porównaniu z wynikiem wypracowanym rok wcześniej. Z prognoz, zebranych przez "Gazetę Prawną" w dziewięciu domach i biurach maklerskich wynika, że łączny zysk banków spadł z 3,56 mld zł do 1,32 mld zł.

Wiadomo już, że nie obejdzie się bez strat. Pod kreską znajdzie się na pewno BRE Bank, a zdaniem analityków kwartalną stratę odnotuje również bank Millennium. Sporo spadną też zyski największych banków - PKO BP i Pekao. Zdaniem ekspertów zarobiły one po 250-300 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Pozytywnie wynikami mogą natomiast zaskoczyć inwestorów Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski, przewiduje "Gazeta Prawna".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: bank kryzys

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: