RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Życiński: Nie współpracowałem z SB

Publikacja: Piątek, 12 stycznia (17:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński zapewnił w piątek, że nigdy nie podjął żadnych działań, które można by określić mianem współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL.

Życiński poinformował, że zwrócił się do IPN o przeprowadzenie kwerendy dotyczącej go inwigilacji przez SB i opublikowanie wyników prac. Podobną prośbę arcybiskup skierował ostatnio do Kościelnej Komisji Historycznej.

Nigdy nie podjąłem działań, które mogłyby obciążać moje sumienie" - napisał w oświadczeniu dla KAI, odnosząc się do sugestii o jego rzekomych związkach z SB i pseudonimie "Filozof", jaki mu przypisywano.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: