Życiński poinformował, że zwrócił się do IPN o przeprowadzenie kwerendy dotyczącej go inwigilacji przez SB i opublikowanie wyników prac. Podobną prośbę arcybiskup skierował ostatnio do Kościelnej Komisji Historycznej.
Nigdy nie podjąłem działań, które mogłyby obciążać moje sumienie" - napisał w oświadczeniu dla KAI, odnosząc się do sugestii o jego rzekomych związkach z SB i pseudonimie "Filozof", jaki mu przypisywano.