RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zwolnienia grupowe w bytomskim PKM

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko 600 pracowników bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej odbierze w najbliższym czasie wypowiedzenia. Zwalniani pracownicy tego jednego z największych przewoźników na Śląsku skarżą się, że nie dostali jeszcze pensji za czerwiec i lipiec.

Poza tym zaznaczają, że wraz z wypowiedzeniem powinni dostać wypłaty za sierpień i odprawy – a zakładowa kasa świeci pustkami. Finanse firmy ma sprawdzić prokuratura – na jej biurko miała trafić już sprawa zniknięcia z pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej 143 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: