Gdy Rosjanie przyznają nagrodę, to jest to wielki zaszczyt. Nie mogłem nie przyjechać. A mrozów się nie boję, bo jestem z Polski - powiedział Polański.
Wyróżnienie, będące rosyjskim odpowiednikiem amerykańskiego Oscara, polskiemu reżyserowi przyznała Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Filmowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w głównym pawilonie wytwórni filmowej Mosfilm.