RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Złoty Niedźwiedź dla Andrzeja Wajdy

Publikacja: Piątek, 30 grudnia (11:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Andrzej Wajda odbierze Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości na festiwalu filmowym w Berlinie - dowiedziała się reporterka RMF. Festiwal rozpocznie się 9 lutego.

To kolejny laur dla wielkiego polskiego reżysera, współtwórcy polskiej szkoły filmowej. Zdobywając Złotego Niedźwiedzia, Wajda stanie się posiadaczem wszystkich najważniejszych międzynarodowych nagród filmowych: Oscara (2000 rok), Złotej Palmy w Cannes (1981), Złotych Lwów w Wenecji; w 1982 roku otrzymał nagrodę Césara, a w 1990 Felixa. Od 1997 jest członkiem Grona Nieśmiertelnych francuskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest też m.in. doktorem honoris causa kilku uczelni wyższych i kawalerem orderu francuskiej Legii Honorowej.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: