RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zginął górnik w kopalni w Gliwicach

Publikacja: Środa, 28 czerwca (16:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeden górnik nie żyje, a drugi został ranny w wypadku w kopalni "Sośnica" w Gliwicach. Na mężczyzn spadły odłamki skalne po wybuchu dynamitu.

Wypadek wydarzył się 900 metrów pod ziemią. Górnicy wiercili otwory w ścianach i wkładali do nich dynamit. W czasie odwiercania w pewnej chwili wiertło prawdopodobnie natrafiło na starą, pozostawioną tam dużo wcześniej laskę dynamitu. Doszło do eksplozji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: