RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Żerował na katowickiej katastrofie

Publikacja: Piątek, 24 lutego (07:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bezrobotny, 43-letni mieszkaniec Chełmka - Andrzej S. próbował zarobić na katowickiej tragedii – pisze „Gazeta Krakowska”. Mężczyzna rozesłał do firm faksy z prośbą o wpłaty na rzecz ofiar śląskiej katastrofy; na faksach tych podał numer swojego prywatnego konta.

Andrzej S. nie był ani ofiarą, ani nawet znajomym żadnej z ofiar katastrofy. Próbował wykorzystać ludzką tragedię - dramat, który z końcem stycznia rozegrał się w hali katowickich targów - czytamy w dzienniku.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu na razie ustaliła, że faksy przesłano do dwóch firm. To czy adresatów było więcej, wykaże śledztwo. Organy ścigania sprawdzają billingi faksu, z którego pisma wysyłano.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: