RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zbiorowe zatrucie grzybami w Pasłęku

Publikacja: Piątek, 1 września (10:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięć osób zatruło się grzybami w woj. warmińsko-mazurskim; wszyscy trafili do szpitala w Pasłęku. Jak ustalono, grzybiarze amatorzy jedli gołąbki wymiotne, które wcześniej sami zebrali.

Gołąbki wymiotne to gatunek niejadalny, na szczęście nie jest śmiertelnie trujący; powoduje jednak dość poważne dolegliwości. Bywa mylony z gołąbkiem błotnym, płowiejącym i jadalnym oraz gołąbkiem cukrówką.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: