RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zarzuty dla "piratów" z izb skarbowych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już trzy osoby, pracownicy izb skarbowych w Gdańsku i Łodzi, usłyszały zarzuty posiadania materiałów pirackich i nielegalnego oprogramowania. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Doniesienie złożyło Ministerstwo Finansów.

Przeszukano serwery komputerowe izb skarbowych w Gdańsku, Poznaniu i Łodzi, sprawdzono też osobiste komputery w miejscu pracy. Były też dokonywane przeszukania w miejscach zamieszkania pracowników - dodaje Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury:

Znaleziono pirackie piosenki, filmy, ale przede wszystkim programy komputerowe. Zarzuty usłyszeli informatycy, zajmujący się w izbach skarbowych zarządzaniem siecią komputerową.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: zarzuty

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: