Ukarano całe pogotowie, a nie tych, którzy decydują - mówi Zbigniew Zdunek, jeden z lekarzy pogotowia. Jego zdaniem prokuratura powinna sprawdzić czy nie było zagrożenia dla pacjentów. Dla nas tego typu kara, jest karą absurdalną, bo jest wymierzona i w pracowników i w poszkodowanych, ludzi, którzy wymagają pomocy - powiedział Zdunek reporterowi RMF FM Marcinowi Buczkowi:
Jak wylicza doktor Zdunek, finansowa kara w wysokości ponad trzystu tysięcy złotych, to o jedną specjalistyczną karetkę dla pogotowia mniej.