RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zamiast karabinu nosi torbę na listy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Byleby nie do wojska… – tak myśli spora część poborowych. Da się to jednak załatwić i to zupełnie legalnie. 22-latek ze Strzelec Opolskich zamiast służyć w wojsku rozwozi listy do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nie nudzę się w tej pracy. Przynajmniej ten tryb odrabiania wojska jest bardzo wygodny, bo można to traktować jako normalną pracę - opowiada chłopak.

22-latek dostaje za swoją pracę 640 zł brutto miesięcznie. Służba zastępcza trwa jednak 18 miesięcy, a zasadnicza tylko 9.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: