RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Załoga ISS będzie trzykrotnie świętować Nowy Rok

Publikacja: Czwartek, 31 grudnia (09:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięciu członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przywita Nowy Rok trzykrotnie: według czasu moskiewskiego, tokijskiego oraz czasu w Houston – poinformował rzecznik rosyjskiego Ośrodka Kontroli Lotów Kosmicznych.

ISS okrąża Ziemię w ciągu mniej więcej półtorej godziny. Tym sposobem stacja 16 razy przekroczy granicę między starym i nowym rokiem. Kosmonauci mogliby świętować Nowy Rok tyle samo razy - oświadczył przedstawiciel ośrodka. Dodał, że członkowie załogi ISS nie spędzą całego dnia na witaniu Nowego Roku, ponieważ na stacji obowiązuje czas uniwersalny Greenwich. Będą go świętować tylko trzykrotnie – w porach, gdy będzie witany w ich krajach.

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa obecnie dwóch Rosjan - Maksim Surajew i Oleg Kotow, dwóch Amerykanów - Jeff Williams i Timothy J. Creamer oraz Japończyk Soichi Noguchi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Kosmos

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: