ISS okrąża Ziemię w ciągu mniej więcej półtorej godziny. Tym sposobem stacja 16 razy przekroczy granicę między starym i nowym rokiem. Kosmonauci mogliby świętować Nowy Rok tyle samo razy - oświadczył przedstawiciel ośrodka. Dodał, że członkowie załogi ISS nie spędzą całego dnia na witaniu Nowego Roku, ponieważ na stacji obowiązuje czas uniwersalny Greenwich. Będą go świętować tylko trzykrotnie – w porach, gdy będzie witany w ich krajach.
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa obecnie dwóch Rosjan - Maksim Surajew i Oleg Kotow, dwóch Amerykanów - Jeff Williams i Timothy J. Creamer oraz Japończyk Soichi Noguchi.