RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaległe pieniądze dla policjantów jeszcze dziś

Publikacja: Wtorek, 22 grudnia (10:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeszcze dzisiaj na konto policjantów ma trafić ponad sto milionów złotych zaległych świadczeń. Oprócz tego 20 milionów ma zostać przekazane funkcjonariuszom odchodzącym ze służby. W piątek wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska podpisała wniosek MSWiA oraz Komendy Głównej Policji dotyczący wypłaty pieniędzy.

Służby mundurowe, w tym policjanci, mają około 20 świadczeń dodatkowych. Zaległości w ich wypłacie 31 października wynosiły 127,5 mln zł, z czego wymagalne ok. 90 mln zł.

Pierwszego grudnia właśnie z powodu zaległych świadczeń przed kancelarią premiera manifestowało około 5 tysięcy policjantów. Domagali się wypłaty zaległych świadczeń do końca roku oraz odstąpienia od kolejnych cięć w budżecie policji na rok 2010, grozili też masowymi protestami oraz zasypywaniem sądów pozwami o wypłatę należnych świadczeń, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: