Rafał P. przebywał w DPS od 2-3 lat, a jego ofiara - od roku. Nastolatek miał wcześniej zatargi z innymi mieszkańcami DPS. Podejrzewano go m.in. o naruszenie nietykalności cielesnej pensjonariuszy i włamania - powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Rawiczu Waldemar Kozar.
Według niego, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o ewentualnej odpowiedzialności osób sprawujących opiekę nad mieszkańcami DPS. Tą sprawą zajmiemy się później - powiedział Kozar.