RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z kartą na leczenie za granicą

Publikacja: Czwartek, 1 grudnia (18:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Plastikowa karta zamiast druku E-111 będzie teraz uprawniała do leczenia w krajach Unii Europejskiej. Karty można odbierać w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Karta dla turystów jest ważna przez dwa miesiące. Jeżeli więc ktoś decyduje się na dłuższy wyjazd, będzie musiał poprosić kogoś, kto zostaje w kraju, o złożenie stosownego wniosku w Funduszu. Nowa karta zostanie przesłana na miejsce pobytu. Trzeba tylko pamiętać, by sprawdzać datę ważności karty.

Zasady wydawania kart są takie same, jak przy drukach. Do oddziału NFZ trzeba się zgłosić z dowodem osobistym i wypełnić odpowiedni formularz. Karta jest wydawana po kilkunastu minutach. Choć tłoku nie było, w warszawskim oddziale przez kilka godzin wydano ponad 150 kart.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: