Polskie służby sanitarne przyznają obecnie wprost, że sytuacja na świecie i zagrożenie związane z aferą wokół melaminy wydawały się bardzo poważne. Dlatego by chronić polskich konsumentów, natychmiast wprowadzono wszystkie niezbędne środki ostrożności, w tym ostrzeżenie dla klientów.
W rozmowie z reporterem RMF FM Mateuszem Wróblem rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar przyznał, że skala zjawiska na świecie odbierana była przez polskie służby z wielką powagą. Na początku każda ilość melaminy dyskwalifikowała ten produkt - mówi rzecznik:
Zakończone badania wskazują jednak, że polscy konsumenci nie mają się czego obawiać. Można więc założyć, że świąteczne wypieki będą całkowicie bezpieczne.