Prezydent jechał samochodem w środku kolumny, przed autem, które uczestniczyło w kolizji. W samochód Biura Ochrony Rządu, zamykającego kolumnę, uderzył osobowy opel - jego kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy i nie zauważył, że prezydencka kolumna hamuje.
Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Banacha.