Mniej optymistyczny scenariusz przewiduje, że robotnicy będą tam jeszcze w sobotę rano. Wszystko przez to, że rura pękła pod torowiskiem, co spowodowało utrudnienia w komunikacji. Z ruchu wyłączony jest jeden pas w stronę centrum i dlatego utworzyły się korki w stronę centrum i Woli.
Niestety nie jeżdżą także tramwaje, bo wypływająca z pękniętej rury woda zmiękczyła piasek pod torowiskiem. Po naprawie awarii to miejsce trzeba będzie dodatkowo utwardzić.