RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Właśnie skończyłeś studia? Ominie Cię wojsko

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tegorocznych absolwentów szkół wyższych ominie zasadnicza służba wojskowa. W samym Lublinie z dobrodziejstwa amnestii skorzysta około tysiąca młodych mężczyzn. Wszyscy mogą od razu iść po wpis do książeczki wojskowej.

Szczęśliwcy przyznają, że taka sytuacja bardzo ich cieszy. Zakładają rodziny, pracują – wojsko poważnie komplikowałoby im życie.

Jeżeli jednak któryś z absolwentów koniecznie chciałby odsłużyć swoje w kamaszach, w ciągu 90 dni od wejścia w życie rozporządzenia powinien zgłosić się do wojskowej komendy uzupełnień. Jednak doświadczenie pokazuje, że taka chęć jest bardzo rzadko spotykana.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: