Piątkowy mecz Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin był prawdopodobnie ostatnim rozegranym przez mistrzów Polski na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Wszystko wskazuje na to, że z gościny tamtejszego Zagłębia nie będzie musiała już korzystać także Cracovia.

Oba kluby, które nie mogą obecnie rozgrywać spotkań na własnych obiektach, rundę wiosenną Ekstraklasy spędzą na stadionie Hutnika Kraków. - Wszystkie niezbędne prace zakończymy do 30 stycznia i powrót obu drużyn do Krakowa zależeć będzie jedynie od decyzji komisji przyznającej licencje na grę w Ekstraklasie - powiedział Krzysztof Dębowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Wisła i Cracovia opuszczą gościnny Sosnowiec i już od rundy wiosennej grać będą na zmodernizowanym stadionie Hutnika, na którym trwają już niezbędne prace. - Zakończony już został montaż oświetlenia i 6 tys. krzesełek, z których 4,5 tys. przekazały oba kluby - mówi Krzysztof Dębowski. - Obecnie trwa instalacja podgrzewanej murawy i ten etap prac ma zostać zakończony do 15 stycznia, a właśnie rozpoczyna się również budowa zadaszenia trybuny zachodniej.

Do końca stycznia zamontowane zostaną również monitoring i kołowrotki przy bramach wejściowych, wykonane zostanie oświetlenie dróg prowadzących do sektorów na trybunach oraz remont budynku klubowego. - Całość prac zakończymy do 30 stycznia, by do 27 lutego dać sobie czas na uzyskanie licencji uprawniającej do rozgrywania na tym stadionie meczów Ekstraklasy - dodał zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej. - Pierwszym spotkaniem, które mogłoby się na nim odbyć byłby więc mecz Cracovii z Legią Warszawa.