RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wimbledon: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale!

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem 14., wyeliminowała w trzech setach 6:4, 1:6, 7:5 Rosjankę Swietłanę Kuzniecowa w czwartej rundzie turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Polska tenisistka po raz drugi w karierze osiągnęła ćwierćfinał w Wielkim Szlemie. W ćwierćfinale rywalką Radwańskiej będzie Amerykanka Serena Williams.

Większą niespodzianką od porażki Kuzniecowej było odpadnięcie rozstawionej z dwójką Serbki Jeleny Jankovic, która przegrała 3:6, 2:6 z Tamarine Tanasugarn z Tajlandii.

Po tym, jak w piątek w drugiej rundzie odpadła Rosjanka Maria Szarapowa, a dzień później w trzeciej Serbka Ana Ivanovic, w turnieju nie ma już żadnej z czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek, a taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od 1927 roku, kiedy wprowadzono system rozstawiania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: tenis

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: