RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wielkopolska: Sepsa znów straszy

Publikacja: Czwartek, 1 marca (16:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejne dziecko z podejrzeniem sepsy trafiło do poznańskiego szpitala; wielkopolscy lekarze walczą o zdrowie osiemnastomiesięcznego malucha. Dziecko – jak informuje reporter RMF FM - jest przytomne.

Maluch trafił do szpitala z objawami zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Na jutro przewidziano kolejne specjalistyczne badania. Jeżeli potwierdzą sepsę, będzie to piąty od początku roku przypadek tej choroby u dziecka w Wielkopolsce.

Ale sepsa atakuje także w innych regionach kraju. Tydzień temu informowaliśmy o 15-latku z Brzegu, który z objawami posocznicy trafił do szpitala. Tam odnotowano cztery takie przypadki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: