RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wielkopolska: Policjanci-łapówkarze?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko 200 tysięcy złotych mieli przyjąć dwaj policjanci z Wielkopolski. Za pieniądze mieli zapewnić, że osoba zamieszana w aferę paliwową uniknie aresztu.

Prokuratura zarzuca korupcję naczelnikowi wydziału przestępczości gospodarczej poznańskiej komendy i szefowi wydziału przestępczości gospodarczej z Leszna. Zatrzymano także trzecią osobę – mężczyznę, który miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek.

Wszystkich zatrzymano w ramach śledztwa w aferze paliwowej. Postępowanie w katowickiej prokuraturze obejmuje w sumie 18 podejrzanych.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: