RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łapówkarz w gdańskim magistracie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przyjmowanie łapówek za ustawianie przetargów – to zarzut wobec urzędnika gdańskiego magistratu. W ręce szefa wydziału edukacji i sportu miało trafić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dyrektor został przyłapany na gorącym uczynku, podczas tzw. kontrolowanego wręczania łapówki. Oprócz urzędnika zatrzymano jeszcze cztery inne osoby - w tym przedsiębiorców, którzy mieli płacić mu za korzystne dla siebie decyzje. Mężczyzna miał przyjmować sumy wysokości od 2 do 11 tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: