Więcej amerykańskich żołnierzy w Bułgarii
Publikacja: Piątek, 26 maja (20:06)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Bułgarski parlament zaakceptował porozumienie w sprawie korzystania przez USA z trzech baz wojskowych na terenie kraju. Umowa umożliwia Waszyngtonowi rozmieszczenie w Bułgarii aż 2,5 tys. żołnierzy.
Przed głosowaniem minister spraw zagranicznych Bułgarii Iwajło Kałfin powiedział, że to posunięcie zwiększy bezpieczeństwo w południowo-wschodniej Europie i podniesie znaczenie Bułgarii w regionie.
Porozumienie przewiduje korzystanie z baz przez 10 lat i może być wypowiedziane z jednorocznym wyprzedzeniem.