RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej amerykańskich żołnierzy w Bułgarii

Publikacja: Piątek, 26 maja (20:06) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bułgarski parlament zaakceptował porozumienie w sprawie korzystania przez USA z trzech baz wojskowych na terenie kraju. Umowa umożliwia Waszyngtonowi rozmieszczenie w Bułgarii aż 2,5 tys. żołnierzy.

Przed głosowaniem minister spraw zagranicznych Bułgarii Iwajło Kałfin powiedział, że to posunięcie zwiększy bezpieczeństwo w południowo-wschodniej Europie i podniesie znaczenie Bułgarii w regionie.

Porozumienie przewiduje korzystanie z baz przez 10 lat i może być wypowiedziane z jednorocznym wyprzedzeniem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: