RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

WHO: Otyli zagrażają klimatowi

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Chcesz walczyć z ociepleniem klimatu - schudnij" - proponują brytyjskie media. Powołują się na raport Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika z niego, że osoby otyłe produkują więcej dwutlenku węgla. A to jeden z tak zwanych gazów cieplarnianych.

Często otyłość wiąże się też z nadmiernym apetytem. A produkcja pożywienia też szkodzi środowisku - podkreślają naukowcy. Ten apel w Wielkiej Brytanii to nie jest wołanie na puszczy. Na Wyspach lawinowo rośnie liczba osób, które ważą zdecydowanie za dużo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: