RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wenezuelski dyplomata wydalony z USA

Publikacja: Sobota, 4 lutego (07:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trwa wymiana dyplomatycznych ciosów między Waszyngtonem a Caracas. Stany Zjednoczone wydaliły wenezuelskiego dyplomatę – to odpowiedź na podobny krok ze strony prezydenta Hugo Chaveza.

Dwa dni temu wenezuelski prezydent nakazał wydalenie amerykańskiego attache morskiego, którego oskarżył o działalność szpiegowską.

To kolejny skok napięcia w nienajlepszych już stosunkach między Wenezuelą a Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej Hugo Chavez o szpiegostwo i przygotowywanie spisku przeciwko niemu oskarżał pracowników amerykańskiej ambasady.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: