RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wenderlich kandydatem na wicemarszałka Sejmu

Publikacja: Środa, 7 lipca (14:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jerzy Wenderlich będzie kandydatem klubu Lewicy na wicemarszałka Sejmu. SLD musiało wskazać swego kandydata po śmierci Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął 10 kwietnia w katastrofie smoleńskiej.

Jak poinformował dziennikarzy szef klubu Lewicy i jednocześnie przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, Wenderlich otrzymał rekomendację klubu na stanowisko wicemarszałka bez głosów przeciwnych.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski od kilku tygodni apelował do klubów, by zgłaszały swych kandydatów. Posłowie Lewicy i PiS prosili jednak, by z uzupełnieniem składu Prezydium poczekać do zakończenia wyborów prezydenckich.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: