Włoscy lekarze żądają odnowienia układu zbiorowego, przyjęcia na etat tysięcy współpracowników i zwiększenia nakładów na służbę zdrowia.
To pierwszy strajk lekarzy przeciwko powołanemu prawie przed rokiem centrolewicowemu rządowi Romano Prodiego. Organizatorzy akcji z centrali związkowej Cgil przeprosili obywateli za utrudnienia i zapewnili, że wszystkim zostanie udzielona pomoc w nagłych przypadkach.
Nasza cierpliwość wyczerpała się - oświadczył sekretarz generalny związku lekarzy w Cgil Massimo Cozza, przypominając, że poprzedni układ zbiorowy wygasł 16 miesięcy temu, a 12 tysięcy lekarzy bez etatu oczekuje na uregulowanie swej sytuacji zawodowej.