Administrator osiedla twierdzi, że to zupełnie normalne i dodaje, że nie można odciąć kanalizacji miejskiej od osiedlowej.
W jednym z apartamentów warszawskiego osiedla szczur przegryzł rurę pod sedesem. Mieszkańcy twierdzą, że takich przypadków było więcej.
Nowoczesny blok powstał w sąsiedztwie ogródków działkowych i Pól Mokotowskich, podobno obleganych przez szczury.