Szanse na to, aby zmniejszyć tłok w godzinach szczytu, są jednak marne. Aby zmiany były rzeczywiście odczuwalne, konieczne byłoby zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów. Każdego poranka ludzie stoją bowiem w wagonach stłoczeni jak sardynki.
Warto zaznaczyć, że dziennie z metra korzysta pół miliona osób. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Mateusza Wróbla: