RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warszawa: Lekarze proszą o pomoc Zbigniewa Religę

Publikacja: Poniedziałek, 15 października (15:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lekarze z warszawskiego szpitala psychiatrycznego poprosili o pomoc Zbigniewa Religę. Napisali do niego list otwarty. Oskarżyli w nim dyrektora szpitala o wycofanie się z ustaleń dotyczących podwyżek płac. Jutro medycy mają zdecydować, czy zaostrzyć formę protestu.

Lekarze ze szpitala przy ulicy Nowowiejskiej strajkują od 21 maja br. Domagają się pensji w wysokości 5 tysięcy złotych netto miesięcznie dla specjalisty. Medycy pracują, ale nie wypełniają dokumentacji medycznej dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

W placówce przy ul. Nowowiejskiej zatrudnionych jest około 40 osób. Od początku roku szpital, m.in. z powodu strajku lekarzy, wygenerował 800 tys. zł strat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: