Według policji, gang ten to pierwsza w Polsce tak dobrze rozpracowana i całkowicie rozbita grupa przestępcza zajmująca się napadami na banki. Praca operacyjna trwała prawie rok. Pierwszych pięciu przestępców zatrzymano w grudniu ubiegłego roku.
Policjanci podejrzewają, że przestępcy dokonali co najmniej 11 napadów.