RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Walka z pijanymi kierowcami po krakowsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierowcy, którzy w Krakowie zostaną przyłapani na podwójnym gazie, nie będą mieli łatwego życia. Tamtejsi prokuratorzy wypowiadają bowiem wojnę pijanym prowadzącym.

Okolic dyskotek będą pilnować specjalne patrole, wprowadzone będą obowiązkowe badania psychologiczne oraz szczegółowe kontrole majątku osoby, która prowadziła samochód po pijanemu.

Mienie – w tym np. samochód - ma zostać zabezpieczone na poczet przyszłych kar i grzywien – prokuratura wydała już polecenia w tej sprawie. A kary mogą sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Do tej pory były problemy z ich egzekwowaniem – teraz ma się to zmienić.

Wszystkie te zarządzenia dotyczą prowadzących niezależnie od tego, czym się poruszają po drodze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: