Okolic dyskotek będą pilnować specjalne patrole, wprowadzone będą obowiązkowe badania psychologiczne oraz szczegółowe kontrole majątku osoby, która prowadziła samochód po pijanemu.
Mienie – w tym np. samochód - ma zostać zabezpieczone na poczet przyszłych kar i grzywien – prokuratura wydała już polecenia w tej sprawie. A kary mogą sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Do tej pory były problemy z ich egzekwowaniem – teraz ma się to zmienić.
Wszystkie te zarządzenia dotyczą prowadzących niezależnie od tego, czym się poruszają po drodze.