RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Turynie grają w hokeja polskimi kijami?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kij hokejowy „Smoleń” to być może jedyny reprezentant Polski na turnieju hokejowym w czasie igrzysk olimpijskich w Turynie. Popularny sprzęt do hokeja produkowany jest w małej małopolskiej miejscowości Męcina.

Sarajewo, Albertville, wszystkie igrzyska z udziałem polskiej reprezentacji – tam zawsze obecne były kije „Smoleń”. Prawie wszyscy polscy zawodnicy grali i strzelali bramki właśnie przy użyciu tego sprzętu.

Teraz producent zamierza wytwarzać supernowoczesne kije kompozytowe. Oby tylko na igrzyskach mieli je okazję wypróbować polscy hokeiści.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: