RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W poniedziałek cd. bitwy o Warszawę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wojewoda mazowiecki wezwie w poniedziałek warszawskich radnych do głosowania nad wygaśnięciem mandatu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wczoraj radni nie zajęli się tą sprawą.

Sama prezydent przepraszała mieszkańców stolicy za zamieszanie powstałe w wyniku tego, że spóźniła się ze złożeniem oświadczenia majątkowego swojego męża.

Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że jest gotowa ponownie ubiegać się o prezydenturę stolicy. A powtórne wybory w miastach, w których samorządowcy spóźnili się z oświadczeniami, zapowiedział wczoraj premier. Jarosław Kaczyński po spotkaniu z Donaldem Tuskiem wykluczył możliwość abolicji dla spóźnialskich samorządowców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: