RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W MEN znów o bonach edukacyjnych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraca do prac nad bonem edukacyjnym - pisze "Gazeta Wyborcza". To jedno ze sztandarowych, wyborczych haseł PO. Oprócz posłania sześciolatków do szkół i racjonalizacji programów szkolnych bon miałby zwiększyć konkurencję między szkołami. Więcej pieniędzy dostałaby bowiem ta placówka, do której zechce chodzić więcej uczniów.

Bony miałyby też dać rodzicom większy wpływ na politykę szkoły, w której uczy się ich dziecko.

Na to naszej zgody nie będzie - mówi jednak "Gazecie Wyborczej" poseł Tadeusz Sławecki, odpowiadający za edukację w PSL.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: nauka edukacja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: