RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W kopalni KGHM doszło do przestępstwa?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Legnicka prokuratura sprawdza, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa w czasie dwugodzinnego strajku w kopalni miedzi należącej do koncernu KGHM. Podejrzanymi są organizatorzy protestu, w tym dwaj członkowie zarządu wybrani z ramienia pracowników.

Zdaniem związków zarząd spółki mści się w ten sposób na pracownikach, którzy 11 sierpnia na dwie godziny przerwali pracę. Była to reakcja na zapowiedzi ministra skarbu o sprzedaży 10 proc. udziałów potentata miedziowego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: