RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Kanadzie debatują nad AIDS

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

24 tys. delegatów z całego świata przyjechało do Toronto w Kanadzie na konferencję poświęconą walce z AIDS. W debatach wezmą udział m.in. Bill Clinton i Bill Gates. Założyciel Microsoftu zapowiedział, że przekaże pół miliarda dolarów na walkę z tą chorobą.

Organizatorzy konferencji spotkają się z jeszcze jednym Billem. „Bill”, czyli po angielsku rachunek, jaki przyjdzie im zapłacić to 20 milionów dolarów.

W tym roku mija 25 lat od wykrycia wirusa HIV. Obecnie zarażonych tym wirusem jest ponad 45 milionów osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: