RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Chicago wygrał Kaczyński

Publikacja: Niedziela, 23 października (20:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lech Kaczyński zdecydowanie wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w największym skupisku polonijnym w USA - w Chicago. W Stanach Zjednoczonych Polacy głosowali już wczoraj.

W chicagowskim okręgu konsularnym (oprócz Chicago obejmującym także Detroit i St.Louis), kandydat PiS zdobył 4 071 głosów, podczas gdy na Donalda Tuska głosowało 939 wyborców.

W Chicago i wspomnianych pozostałych dwóch miastach, zarejestrowanych do głosowania było 6 706 osób. Oddano 5 010 ważnych głosów. Lokale wyborcze zamknięto o godz. 8.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: