RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Belgii zabrakło opon zimowych

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Belgowie ślizgają się na letnich oponach. Ci, którzy chcieliby je teraz zamienić na zimowe odprawiani są z kwitkiem.

Opon zimowych brakuje prawie we wszystkich punktach sprzedaży.

„Jeżeli teraz przychodzi się po opony zimowe, to oczywiście wszystkie są sprzedane. Powinienem był je kupić na początku zimowego sezonu i zdjąć je pod koniec sezonu” – przyznaje zrezygnowany kierowca, który zamierza kontynuować trasę na letnich oponach. Znajomi Polacy ze zgrozą patrzą jak Belgowie poruszają się na drogach.

Polacy mieszkający w Brukseli już dawno założyli zimowe opony, bo na święta wybierają się do kraju.

Tagi: śnieg Belgia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: