RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uszkodzony statek gubi ładunek

Publikacja: Niedziela, 21 stycznia (18:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uszkodzony brytyjski kontenerowiec „Napoli”, który został poważnie uszkodzony w czwartek u wybrzeży Kornwalii, gubi ładunek. Z pokładu spoczywającej na mieliźnie jednostki spadła część kontenerów.

Statek jest przechylony pod kątem 30 stopni. Z jego zbiorników wyciekło około 200 ton paliwa. W poniedziałek ma się rozpocząć operacja zdejmowania ładunku i wypompowania resztek paliwa.

Kontenerowiec ucierpiał w czasie orkanu „Kiryll”, który szalał kilka dni temu również nad Wielką Brytanią.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: