Uszkodzony statek gubi ładunek
Publikacja: Niedziela, 21 stycznia (18:25)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Uszkodzony brytyjski kontenerowiec „Napoli”, który został poważnie uszkodzony w czwartek u wybrzeży Kornwalii, gubi ładunek. Z pokładu spoczywającej na mieliźnie jednostki spadła część kontenerów.
Statek jest przechylony pod kątem 30 stopni. Z jego zbiorników wyciekło około 200 ton paliwa. W poniedziałek ma się rozpocząć operacja zdejmowania ładunku i wypompowania resztek paliwa.
Kontenerowiec ucierpiał w czasie orkanu „Kiryll”, który szalał kilka dni temu również nad Wielką Brytanią.