RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Licencja na loty w Kosmos

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już za 2 lata amerykańskie władze mogą zacząć wydawać licencje na podróże w Kosmos - zdradził minister transportu USA Norman Mineta. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie uzależniona od wyników kolejnych próbnych komercyjnych lotów kosmicznych.

Dotychczas na wycieczce w Kosmosie było trzech turystów - milioner i naukowiec Greg Olson, amerykański biznesmen Denis Tito i przedsiębiorca z RPA Mark Shuttleworth. Każdy z nich zapłacił za tę przyjemność 20 milionów dolarów.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: